Laboratorium Betonu i Zapraw odgrywa kluczową rolę w działalności STACHEMA Polska. To także jednostka wspierająca kontrolę jakości w produkcji betonów towarowych i prefabrykowanych wytwórni betonu i zakładów prefabrykacji w Polsce i zagranicą.

STRUKTURA I ZNACZENIE

Laboratorium Betonu i Zapraw jest częścią Działu Badań i Rozwoju STACHEMA Polska. To miejsce, w którym nauka spotyka się z praktyką za sprawą ścisłej współpracy technologów produktu, specjalistów, laborantów i technologów z działu przemysłu pracujących w terenie na obszarze całego kraju i za granicą.

Wprowadzenie produktu do sprzedaży poprzedzają szczegółowe testy w Laboratorium Betonu, Zapraw i Cementów.
Wprowadzenie produktu do sprzedaży poprzedzają szczegółowe testy w Laboratorium Betonu, Zapraw i Cementów.
Laboratorium Betonu i Zapraw
Reometr rotacyjny to jedno z najważniejszych urządzeń w Laboratorium Betonu, Zapraw i Cementów. Służy do wykonywania specjalistycznych i profesjonalnych pomiarów reologicznych mieszanek oraz symulacji procesów produkcyjnych.

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

 • Laboratorium Betonu i Zapraw stanowi zaplecze techniczne i badawcze Działu Badań i Rozwoju w procesie projektowania domieszek do betonów.
 • Jesteśmy wsparciem technicznym i technologicznym Technologów Działu Przemysłu.
 • Zapewniamy kompleksową obsługę i wsparcie producentów betonów i zapraw w zakresie:
  – weryfikacji jakości surowców;
  – weryfikacji składu betonów produkowanych przez klienta (receptur);
  – optymalizacji składu betonów, zapraw oraz mieszanek CBGM i stabilizacji;
  – sprawdzenia kompatybilności domieszek do betonów z stosowanymi przez klientów surowcami;
  – wykonania testów potwierdzających odpowiedni dobór domieszki do betonów;
  – wykonania testów oraz dobór odpowiedniego składu dla suchych mieszanek drogowych;
  – wykonywania badań wytrzymałościowych i trwałościowych betonów i suchych mieszanek w ramach bieżącej kontroli jakości zgodnie z wymaganiami norm oraz Zakładową Kontrolą Produkcji;
  – sporządzania wszelkiej dokumentacji z wykonanych badań – zestawienia wyników badań, sprawozdań, raportów, analiz.
 • Laboratorium Mobilne Stachema umożliwia nam aktywny udział w inwestycjach kubaturowych i infrastrukturalnych w Polsce i za granicą.
 • Służymy pomocą we wszelkich realizowanych projektach przez naszych klientów.
Laboratorium Betonu i Zapraw wykonuje badania podczas budowy tak wymagających inwestycji jak farmy wiatrowe, biogazownie, przejścia graniczne, drogi szybkiego ruchu czy kanały wodne.

DOŚWIADCZENIE

Laboratorium Betonu i Zapraw STACHEMA Polska działa na rynku od 2009 roku. Jest wyposażone w Mobilne Laboratorium Betonu, które we współpracy z technologami pracującymi w terenie, wspiera działanie klientów na węzłach betoniarskich. Jesteśmy stałymi uczestnikami prób generalnych poprzedzających budowy m.in. Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, współrealizując budowę dróg szybkiego ruchu, mostów czy wiaduktów. Wkład pracy laboratorium był również istotny przy realizacji specjalistycznych budowli jak np. farmy wiatrowe, biogazownie, przejścia graniczne, kanały wodne i wiele innych.

Wiedza i doświadczenie pracowników naszego Laboratorium jest doceniana przez środowisko naukowe. Regularnie współpracujemy z jednostkami dydaktyczno-naukowymi, takimi jak Politechnika Lubelska, Politechnika Warszawska, Wileński Uniwersytet Techniczny, Instytut Techniki Budowlanej czy Instytut Materiałów Budowlanych i Technologii Betonu. Dzięki tej współpracy możliwe jest wprowadzanie na rynek wysoce specjalistycznych innowacji technologicznych.

KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE WSPÓŁPRACY Z LABORATORIUM BETONU I ZAPRAW STACHEMA POLSKA

Sprawdzanie i porównywanie surowców

Szczegółowe badania wytrzymałościowe

Wykonywanie testów na węźle betoniarskim lub na budowie

Opieka nad klientem dzięki Kierownikom Techniczno-Handlowym

Pełne wsparcie techniczne

Kompleksowa obsługa klienta

PODSUMOWANIE

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym zakresem badawczym naszego laboratorium:

Dzięki szeroko wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze oraz nowoczesnemu wyposażeniu naszych pracowników jesteśmy w stanie szybko i profesjonalnie wykonać skomplikowane badania oraz sprostać nawet najbardziej zaawansowanym wymaganiom naszych klientów. Zapraszamy do współpracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI